Dental İmplantlar

Dental implant nedir?

İmplant diş eksikliklerinde, çene kemiğine basit bir cerrahi operasyonla yerleştirilen yapay diş kökleridir. Üzerlerine çeşitli planlamalar ile protetik restorasyonlar yapılabilir. İmplantlar titanyumdan üretilmiş doku dostu materyallerdir. Herhangi alerjik bir reaksiyona sebep olmazlar. Sertlikleri dişe göre daha fazladır. Çene kemiğinde yerleştirildikleri bölgede soğuk sıcak hassasiyeti yapmazlar.

Herkese implant yapılabilir mi? İmplant kime yapılır?

İmplant cerrahisi yapabilmek için çene kemiğinin bu tedaviye uygun olması gerekir. Uygun değilse, implant yapılmadan önce çene kemiği düzeltme operasyonları yapılmalıdır. Tabiî ki genel sağlık ve ağız hijyen durumunuz doktorlarımız tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilecektir. İmplant hakkında detaylı bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

İmplant nasıl uygulanır?

Tek bir implant diş uygulamasından bahsetmek gerekirse, implant operasyonu konusunda eğitim almış bir diş hekimi tarafından yapılan bir implant operasyonu, diş çekiminden daha kısa sürede ve daha kolay olacaktır. İlgili bölge anestezi ile uyuşturularak implantın yerleştirilmesi ve sonrasında ameliyatın durumuna göre dikiş atılması ile sonlandırılacaktır. 

İmplant için tedavi süresi ne kadardır?

İmplant operasyonu uzman diş doktoru tarafından yapıldıktan sonra, 3 hafta ile 3 ay arasında bir bekleme süresi olacaktır. Bu süre içinde, implantın çene kemiği ile tamamen kaynaması (osseoentegrasyon) beklenmektedir. İmplant tedavi süresi tamamlandıktan sonra, planlanan tedaviye göre implant üzerine kuron, köprü ya da hareketli protez yapılabilir. 

Uzman Hekimler

Yüksek Kalite Ekipman

Konforlu Tedavi

İmplant uzun ömürlü bir tedavi midir?

Uygun şartlar sağlandıktan sonra, ağız hijyen kontrolleri de düzenli olarak 6 ayda 1 yaptırılırsa implant tedavisi %99 oranında başarı oranına sahiptir. Çene kemiğine yerleştirilen bir implant sağlıklı bir şekilde iyileşmesini tamamladıktan sonra, çene kemiğinden sökülmesi çok zordur. Fakat yine de implant ömrü kesin olarak şu kadardır diye net bir süre vermek mümkün değildir.

İmplantın markası olur mu?

Piyasada çeşitli formlarda ve farklı yüzey özellikleri gösteren implant markaları vardır. Planlanan tedavi şekline göre, çene kemiğinin yapısına göre ve özellikle implantın kendi üzerinde barındırdığı yüzey özelliklerine göre implant markası seçilir. İmplant çeşitleri ve implant markalarının özellikleri hakkında detaylı bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

İmplant fiyatları nedir?

İmplant fiyatları kalitesine göre değişmekle birlikte, implant uygulanan bölgedeki ekstra cerrahi operasyon gerekliliğine göre de değişebilmektedir. Piyasada en ucuzundan en pahalısına çeşit çeşit onlarca implant vardır ve özellikle bir marka ismi vererek bu implant ucuzdur, ya da şu implant pahalıdır demek çok doğru değildir. İmplantın hangi şartlarda üretildiği, hangi ülke yapımı olduğu, araştırma ve geliştirme yapıp yapmadığı gibi özellikler implant fiyatlarının değişmesine yol açar. Şu an ülkemizde en uygun fiyatlı implanttan en pahalı implanta olmak züere çok geniş bir fiyat aralığında implant ücretleri verilmektedir. Burada asıl önemli olan implant markasını bilmek, araştırmak ve implant operasyonunuzun hangi ortamda ve şartlarda yapıldığını önemsemektir. Sonuçta çene kemiğinize cerrahi bir işlem yapılacaktır ve eminim hepimiz ağzımıza en iyi implant markasının yerleştirildiğinden emin olmak isteriz.

Randevu Al veya Soru Sor

Aşağıdaki formu doldurarak randevu talep edebilir ya da probleminizle ilgili soru sorabilirsiniz. Dilerseniz, dişinizin fotoğrafını da ekleyerek hekimlerimizin probleminizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.