Laminate Veneer

Porselen Laminate Veneer nedir?

Laminate veneer, diş yüzeyinden çok az bir aşındırma yapılarak hatta bazı durumlarda hiç aşındırma yapmadan alınan ölçülerle, laboratuar ortamında hazırlanan, preslenen güçlendirilmiş porselenlerden yapılan yaprak porselenlerdir. Yaprak porselenler diş yüzeyine sadece bu işlem için özel üretilmiş olan yapıştırıcı ajanlar simante edilirler.

Porselen Laminate Veneer hangi durumlarda tercih edilir?

Porselen laminate veneerler, dişlerinin görünümünden memnun olmayan hastalar için bir tedavi seçeneği olabilir. Hafif çapraşıklığı olan bireylerde, çürük dokunun fazla olmadığı durumlarda, dişlerinin formlarından ya da büyüklüklerinden memnun olunmadığı durumlarda tercih edilebilir. Porselen laminate veneerler, laboratuar ortamında özel ısılarda fırınlanarak cilalanırlar. Dolayısıyla renklenme problemleri yoktur. Yapıldığı gün olan rengini, kullanıldığı süre boyunca korur. 

Kompozit Laminate Veneer nedir?

Diş formlarında ya da büyüklüğünde değişiklik yapmak gerektiğinde, diş yüzeyine ekstra restoratif malzemeler eklemek gerekir. Bu restoratif malzeme porselen tercih edilebileceği gibi kompozit ile de yapılabilir. Kompozit laminate veneerler, bonding sisteminde anlatıldığı gibi, sırf bu işlem için özel üretilmiş kompozit materyali kullanılarak, diş doktorunun direk olarak hasta ağzında uyguladığı tedavi şeklidir. 

laminate veneer

Randevu Al veya Soru Sor

Aşağıdaki formu doldurarak randevu talep edebilir ya da probleminizle ilgili soru sorabilirsiniz. Dilerseniz, dişinizin fotoğrafını da ekleyerek hekimlerimizin probleminizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.