Lazerle Diş Beyazlatma

Bleaching

Beyazlatma işlemi, dişlerinizin doğal renginin, çeşitli ajanlar ve lazer ışığı kullanılarak ağartılması yani 3-4 ton açılması işlemidir. Beyazlatma, klinikte diş doktorunuzun kontrolü altında yapılabilir. Bu sırada, dişlerinize ve dişetlerinize kontrollü olarak beyazlatma ajanı uygulanır ve lazer desteğiyle beyazlatma sağlanır. Klinikte yapılan ve “ofis tipi beyazlatma” olarak adlandırılan bu yöntem, yarım saat ile 1 saat arasında sürebilir. Sonrasında beyazlatma yapılan kişinin dişlerinden alınan ölçüyle birlikte özel plaklar hazırlanır. Bu plaklarla, kişi “ev tipi beyazlatma” olarak bilinen jeller ile evde minimum 4 saat olacak şekilde beyazlatmayı devam ettirir. Ofis tipi ve ev tipi beyazlatmanın kaç seans yapılacağını doktorunuz, dişlerinizi muayene ettikten sonra karar verir. Ev tipi beyazlatma, klinikte yapılan beyazlatmanın uzun ömürlü olması için gereklidir. Bazı durumlarda sadece ev tipi beyazlatma ile sonuç alınabilirken, bazı durumlarda beyazlatma işleminin hiç yapılmaması daha sağlıklı da olabilir. 

Beyazlatma işleminin ömrü ne kadardır?

Ofis tipi beyazlatma uygulamasından sonra, ev tipi beyazlatma işlemine devam edilmesi, beyazlatmanın uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bu dönemde dişlerinizde lekelenmeye sebep olabilecek çay kahve gibi içecek ve yiyeceklerden uzak durmak gerekir. Beyazlatma işlemi sırasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken konuları doktorunuza danışabilirsiniz.

Uzman Hekimler

Yüksek Kalite Ekipman

Konforlu Tedavi

Beyazlatma işlemi kimlere uygulanabilir?

Beyazlatma işlemi yapılmadan önce mutlaka detaylı bir muayene gerekir. Dişlerinde derin çatlakları olan, dişeti çekilmeleri olan ya da periodontal hastalığı olan (dişeti hastalığı) bireylerde beyazlatma işlemi her zaman uygun olmayabilir.

Beyazlatma işlemi diş doktoru kontrolünde olmak zorunda mıdır?

Diş doktorlarının klinikte profesyonel olarak kullandığı beyazlatma ajanlarının içinde, yavaş salınım yapan karbamid peroksit bulunur. Ayrıca beyazlatma işleminin en çok bilinen yan etkisi olan hassasiyeti minimuma düşürmek için, firmalar sürekli ve ciddi araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalar ışığında, beyazlatıcı solüsyonların içeriğine hassasiyet giderici ajanlar ekleyerek formüllerini sürekli olarak yenilerler ve piyasaya sürmeden önce belki de yüzlerce binlerce deney yaparlar. Sonrasında beyazlatma işleminin uygunluğu, uygulama şekli ve süresi diş doktoru kontrolünde değerlendirilir. 

Piyasada çok uygun fiyatlara satılan ve kişilerin bireysel kullanımına sunulan beyazlatma ajanları, içeriğinde karbamid peroksit yerine hidrojen peroksit içerirler. Hidrojen peroksit, beyazlatma işlemi sırasında, diş yapısını kimyasal olarak değiştirebildiği için geri dönüşü olmayan sonuçlar verebilir. Diş minesinin yapısını bozabilir. Ayrıca, dişetlerinize uygulayabileceğiniz herhangi koruyucu bir materyal olmadığı için, dişetlerinizi yakabilir ciddi ağrılara sebep olabilir. Belirli bir süre ve uygulama şekli, koruyucu yardımcı ürünleri de olmayan bu tarz beyazlatma işlemi, hasta için beyazlatmanın yanı sıra, yeni tedavi gereksinimlerini de doğurabilir. Beyazlatma işleminin şekli, süresi ve nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiyi doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Randevu Al veya Soru Sor

Aşağıdaki formu doldurarak randevu talep edebilir ya da probleminizle ilgili soru sorabilirsiniz. Dilerseniz, dişinizin fotoğrafını da ekleyerek hekimlerimizin probleminizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.