Porselen Kuron/Köprüler

Porselen kuron/köprü nedir ve ne zaman tercih edilir?

Porselen kuron ve köprü, metal ya da zirkonyum alt yapı ile güçlendirilmiş, dişin tamamını kaplayan restorasyonlardır. Dişlerde dolgu yapılarak tedavi edilemeyecek durumda madde kayıpları var ise porselen kuron ya da köprüler tercih edilebilir. Ortodontik tedavinin bile düzeltemediği dişsel bozuklukların tedavisinde tercih edilebilir. Estetik olarak tatmin oldukça yüksektir.

Porselen kuron/köprünün ömrü ne kadardır?

Porselen kuron ve köprüler, doğru alt yapı tercihleri ile yapıldıkları takdirde oldukça uzun vadede iş görürler. Ortalama olarak 10 sene kullanılan bir porselen kuron/köprü için başarılı diyebiliriz. Burada önemli olan porselen kuron/köprünün altında destek olarak kullanılan diş ve diş kökünün tedavilerinin tamamlanmış ve sağlıklı hale getirilmiş olmasıdır. Sonrasında iyi bir ağız hijyeni ile bu tarz kuron ve köprüler uzun ömür kullanılabilirler. Porselen kuron/köprü tedavilerinde, hangi alt yapı malzemesinin hangi şartlarda yapılacağına, diş doktorunuz, bilgisi ve deneyimleri ışığında karar verecektir. Porselen kuron/köprü tedavilerinin yapım süreci ve daha detaylı bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

Randevu Al veya Soru Sor

Aşağıdaki formu doldurarak randevu talep edebilir ya da probleminizle ilgili soru sorabilirsiniz. Dilerseniz, dişinizin fotoğrafını da ekleyerek hekimlerimizin probleminizi anlamasına yardımcı olabilirsiniz.